Ładowanie...

Kim jesteśmy

Gdy praca stała się dla nas więcej niż obowiązkiem
Start / o nas

Historia firmy

Gdy w 1998 roku zastanawiałem się co zrobić ze swoim życie zawodowo nie byłem chyba ukierunkowany, jednak wiedziałem już wtedy, że moja praca będzie kreatywna i bardzo dynamiczna. Rok później rozpocząłem swoją przygodę z biznesem i choć nie ma to zbyt wiele wspólnego z tym co robię dziś to kreatywność i umiejętność tworzenia pozostały.
Stosunkowo szybko zorientowałem się, że telewizja i film dają mi przeogromne możliwości kreacji i 6 lat później realizowałem już swój pierwszy event. Droga oczywiście była wyboista i nie obyło się bez błędów i strat, ale to chyba naturalny proces zdobywania doświadczenia. Doprowadziło mnie to do miejsca w którym w roku 2009 zasiadłem w prawdziwym wozie telewizyjnym, z którego szybko przeniosłem się do studia telewizyjnego w Katowicach. Lekcje z okresu telewizyjnego dały mi wówczas dynamiczny rozwój w kolejnych latach. Każdego roku zrealizowałem kilkadziesiąt eventów, uczyłem się nowych technologii jakie wówczas stawały się w Polsce dostępne (Telewizja cyfrowa HD) i co najważniejsze poznałem ludzi podobnych do mnie.

Ludzi dzielących podobną pasję, preferujących podobne tempo, mających własne zdanie, kreatywnych i chcących iść do przodu. Wówczas mając już przeszło 30 lat uświadomiłem sobie, że to właśnie od ludzi wokół mnie kiedyś będzie zależeć sukces, dlatego ludzie Ci pozostali w moim kręgu do dziś dnia i choć już w innej formie to pracujemy razem do dziś.
Zafascynowany każdą realizacją, oddany i skupiony na detalach dość szybko zaniedbałem sprawy biznesowe (pasjonat nigdy nie powinien być biznesmen). Już w 2013 roku dotkliwie poczułem konsekwencje tych zaniedbań co doprowadziło rok później do zamknięcia działalności. Życie jednak pisze dla każdego swoje scenariusze, a dla mnie po prostu wybrało drogę z pagórkami. W roku 2014 poznaliśmy się z Peterem tworząc w Katowicach studio telewizyjne oraz kanał Ipol. Przez kolejne 3 lata poznawaliśmy się realizując wspólnie nie tylko projekty studyjne, ale także wracając na rynek eventowy co doprowadziło w 2017 do otwarcia bliźniaczych spółek o tej samej nazwie Recin. Mając 40-stkę na karku poczułem zmęczenie, a malutka córeczka wytyczyła dla mnie dalszą drogę.

Rafal Szykowski

Witam serdecznie

Wiele razy prowadzenie tego typu działalności dało mi w kość na tyle mocno, że miałem ochotę spakować się i wyjechać w Bieszczady. Za każdym jednak razem moja pasja powodowała nagły przypływ energii i sił, aby starać się dalej. Dzięki temu dziś jestem szczęśliwcem, który może powiedzieć, że lubi swoją pracę i przez ponad 20 lat nie było nawet jednego projektu, który mnie znudził.

Rafał Szykowski
Prezes zarządu Recin Ltd.

Miło Was poznać!

Całe moje życie to praca w telewizji. W czasie wolnym projektuje i realizuje własne pomysły na wzbogacenie realizacji. Gdyby tylko doba mogła mieć 48h to musiałbym zmienić mieszkanie na większe, żeby pomieścić w nim wszystkie nowe patenty zarówno te udane jak i te do poprawki :) Dalej jednak w przeciwieństwie do Rafała chce realizować na wozie (może dlatego, że nie mam dzieci :))))).

Peter Chovan
Prezes zarządu Recin s.r.o.

Prywatnie od 2016 roku stałem się pracownikiem kontraktowym dużej międzynarodowej organizacji z branży telewizyjno eventowej, co znów nadało mojemu życia tempa jakie poznałem 10 lat wcześniej. W połączeniu z niemowlakiem w domu rozwijanie własnych projektów Recin w formie jaką znałem było zupełnie niewykonalne. Pracując jednak z ludźmi połowę młodszymi niż ja dostrzegłem, że wcale nie muszę już robić tego co robiłem, bo stałem się kopalnią wiedzy dla następnego pokolenia. Nabrałem życiowego spokoju i stałem się dojrzałym Panem po czterdziestce. Ku mojemu zaskoczeniu taka rola daje mi całkiem sporo satysfakcji i uznałem, że mogę właśnie tymi torami pokierować swoją działalność. W 2018 roku rozpocząłem projektowanie rozwiązań dla realizatorów, aby uczynić ich pracę łatwiejszą. Wszystko zadziałało, a ja nie straciłem tego co w 1998 roku wiedziałem. Moja praca będzie kreatywna, będzie twórcza, będzie potrzebna. Chyba jestem szczęściarzem, bo jak dotąd całe moje życie robię to co sprawia, że czuję się dobrze.

Nasi Partnerzy

Przyszło nam wszystkim żyć w czasach kiedy w zasadzie można kupić lub wykorzystać rozwiązania gotowe, zaprojektowane już wcześniej. W myśl reguły o wyważaniu otwartych drzwi uznaliśmy, że aby zaoferować Wam jak najlepsze jakościowo i najbardziej użyteczne produkty, powinniśmy skupić się dokładnie na nich, a rzeczy już istniejące po prostu właściwie wykorzystać. Gdy wybraliśmy naszą grupę docelowych klientów rozpoczęliśmy proces wyszukiwania i wybierania najlepszych i tanich rozwiązań, nie tracąc jednak funkcjonalności telewizyjnych gigantów jak Grass Valley, EVS, Ross czy Sony. Podejmując wiele błędnych decyzji w dobrze sprzętu i oprogramowania, po kilku latach wiedzieliśmy już na co powinniśmy postawić i skoncentrować się już tylko na dalszym rozwoju funkcjonalności.
Tak właśnie powstała poniższa lista. Nie chcemy wydać milionów na sprzęt i oprogramowanie, ale chcemy by nasze produkcje były zawsze wysokiej jakości. Wybraliśmy dostawców sprawdzonych przez lata oraz takich, którzy bez wątpienia będą przez kolejne lata rozwijać się i dawać z każdym miesiącem więcej możliwości. Dumnie możemy pochwalić się, że rozwiązania jakie wybraliśmy, każdego dnia sprawdzają i testują setki tysięcy użytkowników na całym świecie, nawet jeśli produkty te nie są uznane i popularne w Mainstreamowych mediach. My jednak wiemy z doświadczenia, że niczego im nie brakuje i mogą działać równie dobrze.

Caspar CG

Systemy CG oraz tworzenie grafik w czasie rzeczywistym to bardzo kosztowna część produkcji telewizyjnej. Ceny podstawowych zestawów używanych na wozach OB Van zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie dziwi więc fakt, że nasza firma, skupiając się na mniejszych realizacjach postawiła na rozwiązanie równie skuteczne jak wspomniane systemy CG. Caspar to darmowe oprogramowanie, dedykowane do tworzenia w locie wszelkich grafik typu belki, napisy, animowane logotypy, które używane są w transmisjach.

StudioCoast Pty Ltd.

vMix to narzędzie bez którego streamerzy i małe wozy realizacyjne nie byłyby w stanie zaoferować jakości i usług podobnych jakie dają duże telewizje. Używając tego oprogramowania jesteśmy w stanie zrobić animowane grafiki, nagrywać sygnały z każdego wejścia, używać video konwersacji lub tworzyć powtórki z 4 kamer. Cieszymy się mając do dyspozycji tak wspaniały program dzięki, któremu nasza oferta staje się dla Was o wiele bogatsza, a końcowy koszt nie podwaja ceny całego projektu. Najwyższy pakiet vMix to koszt zaledwie 1200$.

Bitfocus AS

Companion od niedawna staje się jednym z ważniejszych narzędzi do integracji wielu różnych systemów audio wizualnych. Potrafi on sterować mikserem video, systemami audio oraz światłem i multimediami (grandMA oraz media serwer D3). Zaprojektowany by obsługiwać Elgato StreamDeck jednak my mamy dla niego zadania specjalne, powierzając mu sterowanie naszym Control Panelem. Mamy nadzieję stać się aktywnym uczestnikiem społeczności Companiona oraz być partnerem mocno wspierającym tą niesamowitą aplikację.

Blackmagic Design Pty Ltd.

Bez sprzętu BlackMagic w zasadzie dla małych wozów lub streamerów nie byłoby nawet cienia szansy, aby choćby myśleć o sprzętowych rozwiązaniach produkcyjnych. Do dyspozycji dostajemy miksery video HD-SDI, serie VideoHub-ów, nagrywarki SSD, multiviewery, monitory rackowe, kamery studyjne i reporterskie, panele kontrolne, embedery oraz wiele wiele więcej.

ROSS VIDEO LTD.

Firma Ross dostarcza całemu telewizyjnemu światu swoich technologii. To właśnie ich sprzęt znajduje się w wielu wozach transmisyjnych. My zdecydowaliśmy się na użycie produktu Dashboard jaki posiadają w swojej ofercie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie budować zaawansowane multisystemowe panele kontrolne nie tylko dla sprzętu firmy Ross.

Restream Inc.

Platforma umożliwiająca dystrybucję oraz transcoding streamów. Nam pozwala realizować najbardziej nawet skomplikowane wysyłki dla kilku klientów. Rozwiązanie tanie i skuteczne dla każdego, a wersji bezpłatnej z powodzeniem może służyć większości streamerów. Każdy kto wysyła sygnały do więcej niż jednego miejsca, jest to opcja zdecydowanie niezwykle atrakcyjna.

Umów się na spotkanie